Pierwsza przykładowa kategoria

Opinacze niemieckie do rekonstrukcji – jak je rozróżniać i jak dobierać?

Opinacze niemieckie do rekonstrukcji –  jak je rozróżniać i jak dobierać?

Nasza oferta posiada wiele modeli opinaczy dla rekonstruktorów Wermachtu lub Waffen SS. Wszystkie dostępne w naszym sklepie Gamaschen są dobrze wykonanymi i odwzorowanymi replikami, które idealnie nadają się do odwzorowywania sylwetek niemieckich żołnierzy z czasów II Wojny Światowej. Jednak jak to najczęściej bywa, główny wątek ich odmienności dotyczy okresów historycznych w jakim dany model opinaczy był używany. Tak więc by wyjaśnić różnicę, zacznijmy od samego początku istnienia tego elementu oporządzenia w niemieckiej machinie wojennej.


Przeczytaj więcej

Pas główny do rekonstrukcji niemieckiej - jak wybrać?

Pas główny do rekonstrukcji niemieckiej - jak wybrać?W naszej ofercie znajduje się wiele rodzajów niemieckich pasów głównych. Wszystkie one mają taką samą szerokość, praktycznie każda niemiecka klamra wyprodukowana przed 1945 rokiem pasuje do każdego z nich. Wszystko się rozbija zatem o kwestie wyłącznie historyczne - gdyż każdy z nich będzie pasował do konkretnego okresu lub frontu.
Przeczytaj więcej

Naramienniki w Armii Czerwonej.

Naramienniki w Armii Czerwonej.

Młode państwo sowieckie od roku 1918 starało się maksymalnie zerwać z symboliką starego „carskiego reżimu” - zmieniono flagę na czerwono płótno, w odstawkę poszły stare kokardy, zastąpione przez czerwone gwiazdy z pługiem i młotem, no i oczywiście – jeden z istotniejszych symboli Rosyjskiej Armii Imperatorskiej, w wizji bolszewików będące uosobieniem nierówności klasowej, czyli naramienniki. W Polsce czasem zwie się ich „pagonami” - jest to rusycyzm, aczkolwiek dopuszczalny przez słowniki.


Przeczytaj więcej
    pixel